Druh Rafał z wygraną …

06 Marzec 2018
   Młodzież zapobiega pożarom” – to hasło Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 02 marca 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bychawa miały miejsce gminne eliminacje turnieju. „Hubala” w turnieju reprezentowało dwóch uczniów z klasy III Tps – Rafał Sulowski i Łukasz Fijołek. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Rafał, który uzyskał maksymalną liczbę punktów tj. 30 a Łukasz zajął trzecie miejsce.

Przybyło pełnych wiedzy i dobrego humoru 19 uczestników. Poziom przygotowania młodych ludzi w tym roku był bardzo wysoki. Zostali oni podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniów klas szkół podstawowych, uczniów 7 klasy szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych oraz uczniów klas ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu wiedzy pożarniczej, historii straży pożarnej oraz organizacji Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie uczestniczący w eliminacjach gminnych otrzymali do rozwiązania testy, które po zakreśleniu odpowiedzi zostały sprawdzone przez komisję. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez ZG OSP RP w Bychawie.    Z każdej grupy finalistów osoba z największa liczbą punktów będzie reprezentowała naszą gminę na powiatowych  eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dziękujemy naszym reprezentantom za udział w turnieju.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.