Co z tą depresją …

24 Luty 2018

   23 lutego obchodzimy Ogólnopolski  Dzień Walki z Depresją. Depresja to choroba, która co roku zbiera coraz to większe żniwa. Najważniejsze, by osoba cierpiąca na depresję nie wstydziła się swojej choroby i nie bała się o niej mówić.


    Z tej okazji uczniowie klasy II Ti wraz z opiekunem Robertem Skoczylasem uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – edukacyjnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie. Spotkanie to miało na celu zapoznanie się z działaniami ŚDS-u w tym temacie, w bieżącym roku i podniesienie kompetencji uczestników w zakresie wiedzy o depresji.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że depresja to choroba afektywna. Objawia się głównie obniżeniem nastroju, niezdolnością do przeżywania przyjemności, zaburzeniem rytmu dobowego, obojętnością wobec otaczającego świata i bliskich.

Depresja to choroba, która powraca. Nie należy jej się bać i wstydzić. Trzeba o niej rozmawiać, a najlepiej udać się do specjalisty, który przy pomocy psychoterapii i odpowiednich środków farmakologicznych, pomoże osobie chorej, radzić sobie z depresją.

Według WHO, depresja dotyka ok. 5% populacji, w Europie aż 27 % (dane 2017r.). Na depresję cierpi dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn.Galeria zdjęć ...


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl