"Razem bezpieczniej"

10 Styczeń 2018
 W grudniu 2017 r. w „Hubalu” zakończona została realizacja projektu „Razem bezpieczniej”. „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” był realizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lublinie.
   Głównym celem programu było zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony w miejscu nauki oraz podejmowanie interdyscyplinarnych działąń w obszarze prewencji i łagodzenia skutków patologii.


   W ramach tego projektu objętych zostało 25 uczniów poradnictwem psychologicznym i psychoterapią na terenie szkoły. Jego celem było podniesienie samooceny uczniów, zwiększenie umiejętności nawiązywania właściwych relacji społecznych, zmniejszenie zjawiska izolacji i dyskryminacji w grupie rówieśniczej a tym samym lepszym funkcjonowaniu w środowisku szkolnym. Następna grupa, ponad 40 uczniów klas pierwszych, została zaznajomiona z wiedzą z zakresu uzależnień behawioralnych. W przyszłości ma to wpłynąć na zmniejszenie podejmowanych przez nich zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami np. telefon, internet i innych. Uczniowie klas drugich /40 osób/ zostali zaznajomieni z wiedzą na temat potrzeby akceptacji w okresie dorastania i zmniejszenia podejmowania zachowań ryzykownych w postaci ucieczek z domu, sponsoringu czy ryzykownych zachowań seksualnych.
   Dodatkowo, 30 uczniów, oprócz wiedzy teoretycznej zostało wyposażonych w podstawowe umiejętności z zakresu samoobrony.
   W odniesieniu do rodziców również zostały podjęte działania. Rodzice uczestniczyli /blisko 60 osób/ w warsztatach w zakresie rozpoznawania i przeciw działania uzależnieniom behawioralnym /od komputera, telefonu, jedzenia, opalania, bulimii i anoreksji/.
  Dopełnieniem oddziaływania na całe środowisko szkolne były warsztaty dla kadry pedagogicznej /25 osób/ na temat lobbingu rówieśniczego. Tak zdobyta wiedza ma wpłynąć na zwiększenie umiejętności nauczycieli w radzeniu sobie z tego rodzaju problemami w szkole.
 
   Szkolnym koordynatorem był pedagog szkolny Janusz Sagan we współpracy  z nauczycielem informatyki Robertem Skoczylasem.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl