Wigilia z majorem Hubalem …

02 Grudzień 2017
 W piątek 01.12.2017 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w XIHubalowej Wigilii”. Ze względu na warunki pogodowe, po raz pierwszy miała ona miejsce nie przy obelisku na Bielawach a bezpośrednio przy Szańcu w Anielinie. W skład delegacji szkolnej weszli uczniowie klas I: Konrad Piędzia – I Ti, Michał Flis – I Tps i Jacek Pruś – II Tps oraz nauczyciele Robert Skoczylas i Janusz Sagan.

   Jedenasty rok z rzędu, z  inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych im. Hubala w Radomiu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, spotkali się w tym miejscu uczniowie szkół, noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, aby kultywować wigilijną tradycję. Tak było również w tym roku. Wszyscy dzielili się opłatkiem, ubierali choinkę, w opowieściach, i piosenkach wspominali mjr. Hubala. Tradycyjnie już złożyli kwiaty i zapalili znicze, w miejscu śmierci Patrona swoich szkół. Spotkanie środowisk  szkół noszących imię Hubala zakończyła wspólna biesiada przy ognisku. 
   Dodatkową atrakcją był udział w wydarzeniu członków Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, którzy przybyli na Wigilię w historycznych strojach i na koniach. Dało to poczucie namacalności obecności Hubalczyków podczas Wigilii.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl