Zakończenie portugalskiej przygody …

26 Listopad 2017
   Z początkiem listopada, grupa uczniów „Hubala” pojechała do słonecznej Portugalii. Przez trzy tygodnie nie tylko zdobywali doświadczenie, ale również mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Grupa 16-osobowa uczniów w ramach projektu Erasmus + „Portugalskie staże uczniów z Bychawy” zakończyła swój zagraniczny pobyt.


   Dnia 24 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, którzy od 5 listopada odbywali staże zawodowe w Portugalii, uczestniczyli w uroczystości wręczenia certyfikatów potwierdzających wzięcie udziału w projekcie Erasmus +. Podczas 3- tygodniowego stażu uczniowie doskonalili umiejętności zawodowe w portugalskich firmach.

   Na zakończenie stażu zawodowego, z rąk dyrektora Mobbility Friends Nuno Varajao Barbosy, uczniowie otrzymali koszulki z logo partnera portugalskiego, a także symboliczne Galo de Barcelos, czyli figurkę koguta będącego symbolem Portugalii. Zwieńczeniem uroczystości były wspólne zdjęcia oraz tort. Młodzież wraz z opiekunami podziękowała wszystkim pracownikom Mobility Friends za ich zaangażowanie oraz opiekę podczas odbywania staży.

   Żegnając się z Portugalią młodzież udała się w czwartek na słynny jarmark w Barcelos i na ostatnią wycieczkę do miejscowości Apulia nad Oceanem Atlantyckim. Spacer nad oceanem zakończył ich 3- tygodniowy pobyt w Portugalii.

   Trzy tygodnie minęły bardzo szybko. Młodzież wyposażona w nowe doświadczenia zawodowe, ale też niezapomniane przeżycia estetyczne, wróciła do Polski. Efektem pobytu są certyfikaty językowe, certyfikaty o odbytym stażu oraz dokument Europass Mobilność honorowany na terenie państw UE.

   Z niecierpliwością i nadzieją oczekujemy następnego projektu i wyjazdu do Portugalii … ;).

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl