Razem bezpieczniej

19 Listopad 2017
 Od września do grudnia 2017 r. w naszej szkole realizowany jest, we współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, kolejny projekt. Jest to „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony w miejscu nauki oraz podejmowanie interdyscyplinarnych działąń w obszarze prewencji i łagodzenia skutków patologii.

W ramach programu w „Hubalu” prowadzone są następujące działania: „Psycholog pomoże”, „Psychoterapia jest w modzie”, zajęcia z samoobrony dla młodzieży, zajęcia profilaktyczne dla uczniów kl. I z zakresu uzależnień behawioralnych.
   Niebawem odbędą się zajęcia dla uczniów kl. II na temat „Potrzeba akceptacji społecznej, podejmowanie zachowań ryzykownych (ucieczki z domu, sponsoring, ryzykowne zachowania seksualne)”, zajęcia profilaktyczne dla nauczycieli nt. „Mobbing rówieśniczy - profilaktyka, diagnoza, przeciwdziałania” oraz warsztaty dla rodziców pt. „Uzależnienia behawioralne /od siłowni, diety, opalania, anoreksja, bulimia/”.
 
   Szkolnym koordynatorem jest pedagog szkolny Janusz Sagan we współpracy z nauczycielem informatyki Robertem Skoczylasem.

 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl