Zdrowe odżywianie

08 Czerwiec 2017
 Dnia 31 maja 2017 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I TI, I TPS i II TPS, wychowawcy , panowie dyrektorzy, nauczyciele.

 Cele które sobie założyliśmy, to :

·         Uświadomienie uczniom potrzeby prawidłowego i zdrowego odżywiania

·         Utrwalenie zasad zdrowego odżywiania

·         Kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie

·         Wykazanie się umiejętnością przygotowania zdrowej przekąski, sałatki, napoju itp.

·         Integracja zespołu klasowego

·         Ukazywanie związku aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania w profilaktyce chorób cywilizacyjnych

I część   - konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Wzięły w nim udział 3 -  osobowe reprezentacje klas: I TI; I TPS; II TPS , których zadaniem było odpowiadanie  na wybrane pytania ( 1- 37 pytań), podczas 7 rund. Za każdą poprawną odpowiedź klasa otrzymywała 1 punkt.  Uczniowie, którzy bezpośrednio nie brali udziału w konkursie, słuchając pytań i odpowiedzi,  mogli również sprawdzić swoją wiedzę z tej dziedziny lub  dowiedzieć się czegoś nowego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce -  klasa I TI

II miejsce – klasa II TPS

III miejsce – klasa I TPS

 II część – prezentacja i degustacja przygotowanych zdrowych przekąsek

W II części imprezy  reprezentacje wyżej wymienionych klas miały się wykazać  umiejętnością wykonania  zdrowych  przekąsek.

Przygotowania do tej „smakowitej imprezy” rozpoczęły się wcześniej od zaplanowania klasowego – zdrowego menu, przydziału zadań dla  poszczególnych osób począwszy od sporządzenia listy produktów, zrobienia zakupów, zorganizowania  stanowisk pracy, a  skończywszy na wykonaniu i prezentacji  zdrowych potraw podczas imprezy. Uczniowie pracowali  podczas  konkursu wiedzy. To co przygotowali przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

 Jury, które oceniało przygotowane przekąski było pod ogromnym wrażeniem dla umiejętności naszych uczennic i uczniów. Wszystkie zaprezentowane  potrawy, sałatki, kanapki, koktajle, napoje, były nie tylko bardzo smaczne, kolorowe , ale  przede wszystkim zdrowe.

Wszystkie zespoły za przygotowane przekąski otrzymały maksymalną liczbę punktów.

 Na zakończenie zostały wręczone dyplomy dla wszystkich  klas biorących udział w imprezie: Odżywiamy się zdrowo,  a następnie  cała społeczność szkolna mogła skosztować  i delektować się przygotowanymi przekąskami.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl