Stażyści z „Hubala” w Wiecznym Mieście …

08 Maj 2017
    odzież naszej szkoły odbywająca zagraniczny staż zawodowy w ramach projektu „Włoskie staże uczniów z Bychawy”, w sobotę 06 maja 2017 roku udała się na wycieczkę do Rzymu i Watykanu. Do Wiecznego Miasta pojechaliśmy wspólnie ze grupą stażystów z Bułgarii pod opieką koordynatora projektu p. Ewy Markowskiej, przewodnik p. Beaty Watrak i opiekuna Janusza Sagana.
 

   Rzym zachwycił nas bogactwem architektury. Naszą fascynację Rzymem rozpoczęliśmy od posągu wilczycy, która uratowała Rzym. Następnie zwiedzaliśmy starożytny Rzym z jego charakterystycznymi budowlami, takimi jak: Colloseum - jeden z najpiękniejszych zabytków w Rzymie, Pantheon - świątynia wszystkich Bogów, Piazza Venezia – plac w Rzymie, znajdujący się u podnóża Kapitolu, Piazza di Spagna – plac słynny za sprawą monumentalnych schodów popularnie zwanych Hiszpańskimi,  Piazza Navona – w którego centralnej części stoi fontana Czterech Rzek czy też zamek – Castel sant’ Angelo. Pozostałości świątyń antycznych na Forum Romanum /pol. - rynek rzymski/- główny polityczny, kulturalny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, pozwoliło nam poczuć atmosferę cesarstwa rzymskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć także część barokową miasta z najsłynniejszą na świecie Fontanną di Trevi.


   Wycieczka po Rzymie bez Watykanu nie wchodzi w grę. Podążając Via Della Conciliazione w końcu dotarliśmy na Plac św. Piotra. Naszym oczom ukazał się piękny Piazza di San Pietro. Po przejściu kontroli, udaliśmy się do największej i najbardziej okazałej budowli Watykanu - Bazyliki Św. Piotra. W bazylice, w kaplicy św. Sebastiana, znajduje się grób papieża św. Jana Pawła II.


   I to był koniec naszej przygody w wiecznym mieście. Pełni wrażeń opuszczaliśmy to miasto, z nadzieją, że jeszcze kiedyś tu wrócimy ….


Galeria zdjęć - Rzym część pierwsza ...

Galeria zdjęć - Rzym część druga ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl