"Młodzież zapobiega pożarom"

11 Marzec 2017
  "Młodzież zapobiega pożarom" to hasło corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do turnieju przystąpiło 33 uczniów ze szkół z terenu Gminy Bychawa. Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP Bychawie zorganizował eliminacje gminne w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie. Przygotowano po 30 pytań dla każdej grupy wiekowej. „Hubala” reprezentowało 11 młodych „druhów”.

 


   W III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) wygrał „nasz druh” Rafał Sulowski zdobywając maksymalną ilość punktów tj. 30 pkt. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Bychawy. Troje uczestników konkursu z terenu Gminy Bychawa zakwalifikowało się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Lublinie, w dniu 23 marca 2017 r.


   Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii przeciwpożarowych tradycji ruchu strażackiego.


 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.


Galeria zdjęć ...


 


 


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl