NASZE SERCA TWOJEMU SERCU

30.03.2006 14:33:51
Jan Paweł II - NASZE SERCA TWOJEMU SERCU


Rok temu odszedł nasz ukochany Ojciec. Ale nigdy nas nie opuścił. Pamiętamy Jego gesty, powracają do nas Jego słowa. Wielu z nas dopiero teraz odkrywa bogactwo i głębię papieskiego nauczania. Pozostały nam okruchy Jego obecności na zdjęciach – dzięki nim powracamy do najdroższych sercu wspomnień.
Kiedy tylko świat usłyszał wiadomość o śmierci Ojca Świętego, do Rzymu zaczęły podążać tłumy. Ponad cztery miliony ludzi pragnęło w tym szczególnym momencie znaleźć się jak najbliżej Papieża, oddać mu hołd i podziękować za Jego świadectwo dobroci i wiary.
Te dni zapamiętamy na zawsze. Ból milionów Polaków. Msze, które zgromadziły tysiące wiernych, kilometrowe rzędy świateł spontanicznie zapalanych przy ulicach, którymi przejeżdżał Ojciec Święty podczas swoich pielgrzymek. W dniu rocznicy Jego choroby, agonii i odejścia do domu Ojca, chcemy powiedzieć Mu, jak ważny był i jest w naszym życiu, jak wiele Jego obecność zmieniła w nas na lepsze. Jak bardzo kochaliśmy Go i jak często za późno z tej miłości zdaliśmy sobie sprawę.
Bo pamięć po człowieku trwa tyle, co pamięć serca, tych co zostali...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl