ZAJĘCIA PEDAGOGICZNE I KULTUROWE W RAMACH PROGRAMU „PORTUGALSKIE STAŻE ..."

27 Styczań 2017
 Grupa uczestników przygotowująca się do stażu zawodowego w Portugalii w okresie od 1 grudnia 2016 do 18 stycznia 2017r w ramach programu PO WER ,,PORTUGALSKIE STAŻE UCZNIÓW Z BYCHAWY” uczestniczyła w zajęciach z przygotowania pedagogicznego i kulturowego. Projekt realizują uczniowie technikum: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik usług fryzjerskich.

Głównym celem zajęć pedagogicznych było wzajemne poznanie się uczestników wyjazdu, wzmocnienie poczucia własnej wartości  i przygotowanie do umiejętnego radzenia sobie w trudnej psychologicznie sytuacji rozstania z bliskimi. Ważnym elementem zajęć były warsztaty radzenia sobie ze stresem w d bcym środowisku. Uczestnicy projektu nabywali różnorodne umiejętności: współpracy w grupie, radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących, walki ze stereotypami, wiary we własne możliwości, rozwiązywania konfliktów. Zajęcia koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności komunikacji interpersonalnej, rozpoznawaniu uczuć i emocji, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Równocześnie trwały zajęcia kulturowe. Podczas zajęć przedstawiono zarys historii Portugalii, oraz jej walory przyrodnicze. Poruszono najważniejsze zagadnienia geograficzne dotyczące Portugalii, w tym:  położenie kraju, ludność, język, największe miasta i ich zabytki, podział administracyjny, gospodarkę. Zapoznano się z najwybitniejszymi i najsławniejszymi Portugalczykami, którzy mieli wkład w rozwój Portugali i świata.  Omówiono kuchnię portugalską, tradycyjne oraz najpopularniejsze potrawy. Przedstawiono młodzieży zwyczaje panujące w kraju goszczącym. Zapoznano grupę z różnymi ciekawostkami dotyczącymi Portugalii, a szczególnie miejscami w których będą przebywać.  Przedstawiono legendę o Kogucie z Barcelos, który jest nieformalnym symbolem Portugalii.
Omawiane zagadnienia poszerzyły uczniom wiedzę na temat kultury i obyczajów kraju goszczącego.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl