Certyfikat „Lubelskiej Szkoły Życia” dla „Hubala” …

06 Grudzień 2016
 W dniu 2 grudnia 2016 roku, w Zamościu odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów "Lubelskiej Szkoły z Życiem", będącej wynikiem wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS.


Działania zainicjowane poprzez Lubelskiego Kuratora Oświaty miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W wyniku tych właśnie działań do bazy Fundacji DKMS od początku października br. dołączyło 1733 potencjalnych Dawców. Udział w tym miała również nasza szkoła, która wzięła czynny udział w tej akcji w dniach 13 – 21.10.2016 r. Dzięki wsparciu akcji przez wielu ludzi udało się pozyskać blisko 30 nowych potencjalnych dawców.  


   W uroczystej gali uczestniczył dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka, który odebrał z rąk pani kurator stosowny certyfikat. Reprezentantkami szkolnej społeczności były wolontariuszki Karolina Mucha i Agata Staszewska. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz delegaci z blisko setki szkół, które zainicjowały akcję mającą na celu propagowanie inicjatywy Dawstwa Szpiku, a także rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Planowana gala odbyła  się właśnie Zamościu, gdyż to szkoły z tego regionu wykazały się największą wrażliwością oraz zaangażowaniem w podjętą inicjatywę.Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl