WarsawMoto Show 2016

21 Listopad 2016
 W dniu 18.11.2016r  w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się II edycja wielkiej imprezy dla miłośników motoryzacji WarsawMoto Show 2016.
 Grupa uczniów naszej szkoły z klas: I, II, III i IV  technik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami Panią Katarzyną Maciejczyk, dyrektorem szkoły Panem Jerzym Sprawką oraz Panem Andrzejem Pietrzakiem i Jakubem Wieczorkiewiczem miała przyjemność uczestniczyć w w/w imprezie.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze większe emocje i przegląd wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w 2016 roku. Impreza rozpoczęła się w piątek  w Ptak Warsaw Expo – jedynym miejscem w tej części Europy o tak rozległej powierzchni ekspozycyjnej. Powierzchnia liczy ponad 143 tys. mkw. na halach, a tereny wokół, gdzie będzie odbywać się szereg aktywności towarzyszących targom, m.in. pokazy driftu czy off-roadu – to ponad 500 tys. mkw.

W tym roku zaplanowano premiery najnowszych modeli i wystawę legend motoryzacji czyli imponujących oldtimerów – począwszy od tych z przełomu XIX i XX wieku, a kończąc na klasykach motoryzacji z lat 70. i 80. W trakcie trzech dni targowych WarsawMoto Show 2016 zostały zaprezentowane super szybkie samochody sportowe zarówno drogowe  jak  i sportowe  wyścigowe. Wystawa to także część aktywna, w ramach której odbyły się takie atrakcje jak wspomniane już m.in. pokazy driftu czy off-roadu.W programie były m.in. wystawy pięknych samochodów, wybory Miss Świata Moto oraz międzynarodowe wyścigi zdalnie sterowanych modeli.Ale nie tylko wystawy samochodów przyciągały  uwagę osób odwiedzających WarsawMoto Show. Niezwykle bogata była także oprawa imprezy. Targi WarsawMoto Show 2016 zostały podzielone na różne  strefy tematyczne:

Salon samochodowy - miejsce polskiej i europejskiej sprzedaży. Samochody wszystkich kategorii  w tym auta luksusowe oraz super szybkie samochody sportowe. Najnowsze modele popularnych marek samochodowych. Okazja do podjęcia rozmów biznesowych. Atrakcyjne promocje poszczególnych salonów samochodowych. Oferty firm ubezpieczeniowych, leasingowych, kredytodawców. Strefa ECO poświęcona nowym technologiom, pojazdom elektrycznym oraz hybrydowym. Konferencja poświęcona przyszłości motoryzacji prowadzona przez najznamienitszych ekspertów. Wystawa oldtimerów. Hala po brzegi wypełniona żywymi legendami motoryzacji. Samochodowe dzieła sztuki, które opowiadają historię, imponują konstrukcją i jakością wykonania. Błyszczący chrom, egzotyczne drewno i ręcznie zbudowana karoseria – czyli prawdziwa gratka dla koneserów. Wystawcy w tej części to prawdziwi entuzjaści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wystawa sportowaaut i motocykli  o sportowym charakterze. Samochody wyścigowe i rajdowe. Pokazy driftu, wyścigi, rajdy i testy off-roadSportowa przygoda, bogata w niezapomniane przeżycia, spotkania i odkryciaSzansa na spotkanie utytułowanych zawodników rajdowych, wyścigowych oraz drifterów. Strefa zabaw dla najmłodszych. Dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące. Gala magazynu “Auto Świat” – Ceremonia wręczenia statuetek „Złotej Kierownicy”. Wybory Miss Moto. Spotkania z utytułowanymi kierowcami ze świata sportów motorowych. Tor Off Road z możliwością przejazdów demonstracyjnych. Pokazy dryftu Mistrzostwa Europy wyścigów modeli zdalnie sterowanych – Euro Offroad SeriesStrefa kobiet w Motosporcie.


Już  od 06 – 09.04.2017r w Poznaniu kolejna Wielka impreza samochodowa „MOTORSHOW POZNAŃ”. Musimy tam być, proponuję już uczniom oszczędzać pieniążki na tę nie tuzinkową imprezę.
 

 Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

Galeria zdjęć - część pierwsza...

Gaeria zdjęć - część druga...

 

Organizator wycieczki: 

Andrzej Pietrzak 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl