Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2016 …

20 Październik 2016
 14 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

   Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces dydaktyczny i wychowawczy, podziękować za wskazywanie młodzieży nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski, serdecznie podziękował nauczycielom za pasję i entuzjazm oraz trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży. W swoim wystąpieniu przedstawił sylwetkę współczesnego nauczyciela.


   Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są przez dyrektorów nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli i pracowników oświaty. Otrzymały je osoby wybitne, które w ostatnim roku szkolnym szczególnie na nie zasłużyły. W czasie tej uroczystości nagrody dyrektora naszej szkoły otrzymali nauczyciele: p. Jolanta Szpytma, p. Joanna Mendykowska i p. Wiesław Olech oraz pracownice obsługi p. Bożena Kusa i p. Barbara Migryt.


   Następnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Starosty. Jest to nagroda przyznawana przez organ prowadzący od kilku lat. Przyznawana jest wyróżniającym się nauczycielom, dyrektorom i pracownikom oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, bardzo dobre wyniki nauczania, sukcesy uczniów  w olimpiadach i konkursach, podejmowanie nowatorskich działań, przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz współdziałanie z różnymi instytucjami. Starosta Lubelski przyznał nagrodę 12 osobom. Wśród nagrodzonych znalazł się również nasz pedagog szkolny Pan Janusz Sagan.


  Nagrodzonym nauczycielom i pracownikom składamy podziękowania i życzymy dalszej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.


   Za rok czas na następnych nagrodzonych …


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl