Święto szkoły

03 Październik 2016
 W piątek 30 września 2016r.  uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

Już po raz dwudziesty ósmy w murach naszej szkoły zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Święto szkoły rozpoczął dyrektor - Pan Jerzy Sprawka przybliżając postać patrona szkoły

   Major Henryk Dobrzański, Patron naszej szkoły - to człowiek wybitny i niezwykły. Tak, jak każdy z nas miał swoje życiowe plany, marzenia, pasje. Wartością nadrzędną była dla niego Ojczyzna  i to właśnie dla Niej gotów był wyrzec się wszystkiego i stanąć do walki w jej obronie. Przysięgał, że broni nie złoży, munduru nie zdejmie i słowa dotrzymał.

   Pierwszy partyzant Rzeczpospolitej, "szalony major", jak nazywali Go Niemcy, nadal żyje w legendzie. My młodzi wracamy każdego roku  do tych tragicznych wydarzeń, aby przybliżyć postać majora i historię Jego oddziału, kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili – zaproszeni goście, dyrektorzy z okolicznych szkół, nauczyciele emeryci, rodzice i przedstawiciele lokalnych instytucji.


Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem szkolnym a następnie złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze przed tablicą upamiętniającą patrona Szkoły. Potem została odprawiona Msza św. polowa przez ks. Piotr Stasieczka w intencji mjr. Henryka Dobrzańskiego, zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Wzruszający program słowno-muzyczny poświęcony historii patrona szkoły zaprezentowali uczniowie klas czwartych. Pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary i w pięknym wykonaniu uczniów skłaniały do refleksji i zadumy. 

Leśna scenografia, piosenki o „Hubalu”, prezentacja multimedialna w pełni oddały klimat tamtych dni.  Następnie zostały wręczone dyplomy i upominki dla uczniów klas I  zwycięzców szkolnego konkursy wiedzy o Patronie. W tym roku najlepszą wiedzą popisali się Hubert Prajsnar I TPS – I miejsce, Patryk Gustaw I Ti– II miejsce i Kacper Budzyński I Ti– III miejsce. Pamiątkowe medale otrzymali też uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w Hubalowych Biegach Przełajowych: Karol Styk IV TI – I miejsce, Łukasz Gajor I TPS – II miejsce, Rafał Rakuś III TPS – III miejsce.

 

   Uroczystość przygotowali następujący nauczyciele:

 

PANI BARBARA DŁUGOSZEK  i KATARZYNA MACIEJCZYK -  opracowanie scenariusza uroczystości
Pani KATARZYNA MACIEJCZYK – oprawa muzyczna, dekoracja i wystrój z uczniami klasy IV TPS – Adrian Augustynowicz, Adam Moczybroda, Hubert Król

Pani - BARBARA DŁUGOSZEK – prezentacja multimedialna,

 

 Młodzi artyści, biorący udział w montażu słowno-muzycznym to:

- uczniowie klasy IV TpsGoch Przemysław, Łagoda Rafał, Wiater Łukasz, Smutek Marek, Paweł Lipiec
- uczniowie klasy IV Ti/TufPaweł Liwak, Jarosław Nieściór, Kłos Łukasz, Paulina Bielak, Ewa Sawa, Ewelina Kulka

- uczeń klasy III TpsArkadiusz Nieściur,
- uczeń klasy I TiPiotr Baran

- uczeń klasy III Ti/TufRadosław Tylec


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl