Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

25 Czerwiec 2016

   Uczniowie Hubala rozpoczęli już wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 24.06.2016 roku. Jak co roku, dzień ten rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym w Bychawie. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od ceremoniału szkolnego. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyście Hymn Państwowy. Następnie głos zabrał pan dyrektor – Jerzy Sprawka. Podziękował uczniom i nauczycielom za włożony wysiłek w proces dydaktyczny, życzył też zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji. Wyraził nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i w następnym roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą podjąć trud nauki.


W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie świadectwa z czerwonym paskiem dla ucznia klasy I Tps Rafała Sulowskiego. Rafał uzyskał najwyższą średnią w szkole 5.05.

   Podziękowania i nagrody otrzymali też uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe średnie w klasie. Nauczyciele nie zapomnieli również o tych, którzy wybijali się w pracy poza dydaktycznej na rzecz klasy i szkoły. Znalazła się również chwila dla członków Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców Kropelka” /34 osoby/. Złożono im serdeczne podziękowania za dzielenie się najcenniejszym darem jakim jest krew. Otrzymali oni stosowne podziękowania. Gromkie brawa zebranych świadczyły o tym, że doceniają oni sukcesy swoich koleżanek i kolegów. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom. W czasie uroczystości nie brakowało więc uśmiechów i wzruszeń. Cała społeczność szkoły z życzliwością pożegnała się na czas wakacji.

   Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów ale również moment refleksji nad tym, co udało się osiągnąć, jak przebiegał proces dydaktyczny czy też – jakie działania możemy uznać za sukces.  Czego więc należy życzyć sobie na przyszłość? Na tę najbliższą – spokoju i wyciszenia, na tę powakacyjną – zapału do pracy, miłej współpracy z rodzicami i dalszych sukcesów na polu dydaktycznym i wychowawczym.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl