„Włoskie staże uczniów z Bychawy” …

20 Czerwiec 2016

 Projekt unijny „Włoskie staże uczniów z Bychawy” w programie Erasmus+ finansowanym ze środków Unii Europejskiej jest już na półmetku. Dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, w dniach 05.0524.05.2016 i 30.0517.06.2016 roku odbyły swój trzytygodniowy staż zawodowy. Przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale partnera z Włoch – Azzurra Societa Cooperativa Sociale. Grupa 24 uczennic i uczniów: technik pojazdów samochodowych - 11 osób, technik usług fryzjerskich 8 - osób i technik informatyk – 5 osób, odbywała swe praktyki pod opieką Pani Katarzyny Maciejczyk i Pana Janusza Sagana.

   Głównym celem projektu jest nabycie przez jego uczestników, dzięki odbyciu zagranicznych staży, nowych kwalifikacji zawodowych, językowych – zgodnych z oczekiwaniami lokalnych i regionalnych przedsiębiorców, oraz kompetencji osobistych.

   Każdy uczestnik projektu wziął udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożyły się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego (80 – godzinny kurs języka włoskiego) i kulturowego. 


Uczestnicy, po odbyciu stażu dostali certyfikaty ukończenia kursu językowego, zajęć przygotowawczych, certyfikat odbycia stażu wystawiony przez organizację partnerską, oraz unijny dokument Europass Mobilność, potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe, który jest honorowany na terenie Unii Europejskiej.

   W czasie wolnym stażyści mieli możliwość poznać kulturę, tradycję i obyczaje Włoch. Pod opieką swoich opiekunów, popołudnia spędzali na spacerach po urokliwych uliczkach Spoleto, podziwiając tamtejszą architekturę. Nie obce było im także pokonywanie okolicznych górskich szlaków turystycznych. W weekendy natomiast zwiedzali Rzym, Watykan, Asyż i Perugi . Grupa druga dodatkowo, wykorzystując wspaniałą pogodę odpoczywała w San Benedetto del Tronto nad Morzem Adriatyckim.

   To jeszcze nie koniec przygody uczniów Hubala  – w przyszłym roku szkolnym,  w kwietniu i maju, dwie grupy młodzieży odbędą staż zawodowy w Spoleto.

   Od września rusza drugi projekt unijny „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”. Dwie szesnastoosobowe grupy ruszą na podbój Portugalii.

   Wszystkie koszty związane z udziałem w tych projektach tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków programu ERASMUS+.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl