Na staż po wyższe kompetencje …

01 Czerwiec 2016
      Druga grupa uczniów naszej szkoły zakwalifikowanych do projektu „Włoskie staże uczniów z Bychawy” w programie Erasmus+finansowanym ze środków Unii Europejskiej wraz z opiekunem p. Januszem Saganem szczęśliwie dotarła na miejsce odbywania stażu w Spoleto we Włoszech. Przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale partnera z Włoch – Azzurra Societa Cooperativa Sociale. Grupa dwunastu uczennic i uczniów: mechanicy - 5 osób, fryzjerki 4 - osoby i informatycy – 3 osoby, w dniach 30.0517.06 rozpoczęła odbywanie trzytygodniowego stażu zawodowego.

   Po bezpiecznym wylądowaniu na lotnisku Fiumicino, nieopodal Rzymu i niedługiej podróży autokarem /około dwóch godzin/ do Spoleto, zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią koordynator Ewę Markowską. Następnie zakwaterowano nas na noclegi w Casa di Ospitalita Nazareno a potem udaliśmy się do Via Villa Rendenta na smaczną kolację.
   Drugiego dnia odbyło się spotkanie organizacyjne z naszymi opiekunami, Paniami: Ewą Markowską i Beatą Watrak. Celem tego spotkania była: - „lekka kwalifikacja” do miejsca praktyk zawodowych /sprawdzenie znajomości języka włoskiego … ;)/ oraz zapoznanie z programem wycieczek turystycznych i omówienie spraw i potrzeb bieżących. W czasie wolnym od pracy, w ramach przygotowania kulturowego będziemy uczestniczyć w wycieczkach do Asyżu i Perugii /05.06.2016 r./ oraz do Rzymu i Watykanu /12.06.2016 r./.   
   Po spotkaniu piękna i słoneczna pogoda sprzyjała nam w zwiedzaniu starożytnego miasteczka Spoleto. Niestety popołudniu zostaliśmy „ochrzczeni” rzęsistym deszczem … ;). Dalsza relacja nastąpi być może po pierwszej niedzielnej wycieczce do ...
CORDIALI SALUTI DA SPOLETO !!!

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl