Ostatni dzwonek … dla maturzystów!

29 Kwiecień 2016
 „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj!”. Te słowa Marka Twaina tak bardzo pasowały do dzisiejszej uroczystości wręczenia świadectw naszym absolwentom.
   Piątek 29 kwietnia 2016 r. dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani i z uśmiechami na twarzy rozświetlili naszą szkołę swoją obecnością. Wraz z zaproszonymi gośćmi, dyrekcją, gronem pedagogicznym zebrali się by po raz ostatni przed maturą usłyszeć odczytywane listy klas, nazwiska wyróżnionych osób oraz otrzymać upragnione świadectwo ukończenia szkoły średniej. Spotkanie to było ostatnią okazją do podsumowania pracy w ciągu minionych lat nauki w szkole, do refleksji i chwili zadumy nad kończącym i rozpoczynającym się etapem życia.

W części oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Sprawka, który w ciepłych słowach wyraził nadzieję, że absolwenci naszej szkoły zdadzą maturę w 100 procentach i że będą w życiu dobrymi ludźmi oraz życzył im dużo szczęścia i połamania piór na maturze. Wychowawca klasy IV Tps - Janusz Sagan w krótkich słowach przypomniał czas wyboru szkoły, okres pobytu w szkole – ślubowanie, tradycyjne uroczystości szkolne, święta, imprezy, klasyfikacje, kwalifikacje i wreszcie upragnioną studniówkę. Dalej mówił – była studniówka, za chwilę będzie matura, potem praca, może studia, następnie wyprowadzka z domu i pierwsze dorosłe decyzje.
   To właśnie czeka maturzystów w tym , już 2016 roku.
   W imieniu maturzystów głos zabrał Piotr Pastucha, który podziękował dyrekcji za trud włożony w ich edukację oraz gronu pedagogicznemu za przygotowanie do matury. Również skierował podziękowania do pozostałych pracowników szkoły – pracowników administracji
i obsługi, pań kucharek, pani pielęgniarki szkolnej oraz do pana i pań woźnych.
   Po oficjalnych przemówieniach dyrektor szkoły wręczył świadectwa abiturientom, którzy otrzymali świadectwo z biało-czerwonym paskiem (średnia ocen minimum: 4,75). Do nich należą uczniowie Michał Zarosiński – kl. IV Tps i Paweł Zaręba – kl. IV Ti. Potem zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły pozostałym uczniom. Pamiętano także
o najaktywniejszych absolwentach szkoły i biorących aktywny udział w życiu „Hubala”, naszego miasta i środowiska - te osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Ważnym wydarzeniem było również wręczenie podziękowań i drobnych upominków członkom  odchodzącego Pocztu Sztandarowego. Wśród nich znaleźli się - Przemysław Kamiński, Dawid Juchna, Konrad Cieśla, Damian Babiarz, Rafał Boryga, Piotr Pastucha i Paweł Zaręba. Znalazła się również chwila na abiturientów - członków Szkolnego Klubu Honorowych KrwiodawcówKropelka” /22 osoby/. Złożono im serdeczne podziękowania za dzielenie się najcenniejszym darem jakim jest krew. Otrzymali oni stosowne podziękowania i symboliczne upominki.
   Sukcesy w naszej szkole to nie tylko różnego rodzaju konkursy. Nasi uczniowie świetnie sprawdzają się między innymi w takich dziedzinach jak piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy czy biegi przełajowe. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody za szczególne osiągnięcia naszym sportowcom.
 
   Tegoroczni maturzyści wiele dobrego wnieśli w życie „Hubala”. Mamy nadzieję, że ,,Hubal” na długo pozostanie w ich wspomnieniach.
Powodzenia!
Nie zapomnijcie o nas!!!

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl