Dzień otwarty w "Hubalu"

29 Kwiecień 2016
   29 kwietnia 2016 roku, po raz drugi w tym roku, w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Już od rana przygotowywaliśmy się na powitanie na gości.
Naszym głównym celem była promocja szkoły wśród gimnazjalistów oraz zapoznanie ich z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 na rok szkolny 2016/2017.
Ponieważ nie samą nauką żyje uczeń przygotowaliśmy dla gimnazjalistów wiele atrakcji.
   Po powitaniu przez dyrektora szkoły przybyłych gości, przedstawieniu oferty edukacyjnej na nowy rok szkolny i obejrzeniu występów naszej grupy tanecznej młodzież podzieliła się na grupy, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każda grupa udała się na pokazy zawodowe: mechaniczne, informatyczne, fryzjerskie, konkursy językowe, pokazy z chemii oraz zwiedzanie szkoły. Dzięki współpracy z WSEI w Lublinie uczniowie wzięli udział w pokazie, w czasie którego dowiedzieli się jak działa ludzki mózg, na co kierujemy wzrok w pierwszej kolejności.


   Następnie wszyscy mogli obejrzeć działanie poduszek powietrznych, odwiedzić stanowisko motoryzacyjne - Perełki PRL-u, stanowisko offroad. Atrakcją dla wszystkich była obecność przedstawicieli 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, którzy zaprezentowali pokaz sprzętu wojskowego i umundurowania. Ciekawostką były wyścigi kosiarek. Wszyscy podziwiali wyczyny chłopców z klubu motorowego Motocross, ale zachwyt męskiej części publiczności wzbudził pokaz palenia gumy. Ponadto ciekawość młodych gości wzbudziło wyposażenie warsztatów szkolnych i pracowni lekcyjnych. Należy zaznaczyć, że dla ambitnych szkoła organizuje staże zagraniczne /Włochy, Portugalia/, co umożliwia zwiedzanie innych krajów, doskonalenie języka, poznawanie nowych ludzi oraz zdobywanie nowych umiejętności.
   Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego to szkoła przyjazna i nowoczesna! Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę. 
 
DOBRA SZKOŁA - BLISKO  CIEBIE !!!
 
   Po dniu pełnym wrażeń goście zregenerowali siły grochówką. Każda z osób, która odwiedziła „Hubala” otrzymała ulotki z ofertą edukacyjną oraz szkolną gazetkę ,,HUBALnews”. Mamy nadzieję, że część odwiedzających nas gimnazjalistów od września będzie uczniami ”Hubala”. Zapraszamy do naszej szkolnej rodziny.
  Dziękujemy dyrektorom gimnazjów oraz nauczycielom za umożliwienie uczniom zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego Dnia Otwartego.

Galeria zdjęć - część pierwsza
Galeria zdjęć - część druga

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl