„Szkoła Innowacji 2016” …

08 Kwiecień 2016
 W czwartek 07.04.2016 w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Projekt ten organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od 2013 roku. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim. Dotychczas, podczas trzech edycji Konkursu, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny, w tym 19 szkół otrzymało certyfikat dwukrotnie, a 13 – trzykrotnie. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół.

Wyróżnione zostały placówki, które realizują nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Najlepsi otrzymali certyfikaty i nagrody.
   Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Innowacji 2016” ( taki certyfikat otrzymaliśmy już w dwóch ubiegłych latach). Z rąk Pani Kanclerz Teresy Bogackiej, certyfikat odebrał dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka. Jest to dla nas duże wyróżnienie i dowód na to, że innowacje prowadzone w naszym Zespole Szkół zasługują na uznanie szerokiego gremium i są dostrzegane i nagradzane na poziomie całego województwa. Nagrody te są dla nas jeszcze większą motywacją do działania.
   Najlepsze Szkoły, Dyrektorzy, Nauczyciele, szkolne biblioteki i najciekawsze inicjatywy oraz Uczniowie mający szczególne osiągnięcia w dążeniu do tych celów zostali dodatkowo uhonorowani tytułem „Lider Innowacji”.
   Promując wysoki poziom edukacji, organizator również zachowuje najwyższą jakość oceny szkół. Nad przebiegiem procesu certyfikacji czuwa Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów.
   Partnerem głównym tegorocznej edycji projektu jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o., a nagrody dla laureatów ufundowali: PGE Dystrybucja S.A., MPK Lublin, PKO Bank Polski S.A. oraz Towarzystwo Inwestycyjne „Elektrownia Wschód” S.A.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl