Czy warto być inżynierem?

10 Marzec 2016
  Na to pytanie i inne, można było usłyszeć odpowiedź w dniu 09 marca 2016 r. w trakcie Dnia Otwartego Wydziału Transportu i Informatyki Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jako ostatni z wydziałów WSEI zaprezentował swoją ofertę przyszłym studentom w ramach wydziałowych dni otwartych.Tam właśnie udali się uczniowie klasy III Tps wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Markiem Fijołkiem i pedagogiem szkolnym p. Januszem Saganem.

„Badanie własności mechanicznych kompozytów” – laboratorium wytrzymałości, „Badanie sieci szerokopasmowych - laboratorium informatyki, „Jak rzeźbić części maszyn?  - laboratorium obrabiarek CNC czy też „Biznes internetowy” – to tematyka jaka została wybrana na zajęcia. Oprócz tego, w międzyczasie odbywały się ciekawe rozmowy się z wykładowcami i studentami Wydziału. Były pokazy i prelekcje, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, jakim szkoła dysponuje. Wydział Transportu i Informatyki kusił przyszłych studentów nie tylko nowoczesną aparaturą wykorzystywaną do zajęć, ale przede wszystkim możliwościami podjęcia współpracy z firmami i przedsiębiorstwami z branży, zbliżonej do kierunku studiów jeszcze podczas trwania nauki. Poza przekazem teoretycznych informacji dotyczących oferty edukacyjnej, uczniów zapoznano z się praktycznym aspektem ich przyszłej pracy zawodowej.
 
Oferta wydziału to trzy kierunki studiów: transport, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn. Na wszystkich kierunkach realizowane są studia inżynierskie w systemie stacjonarnym i niestacjonarnych. Uczelnia stara się dostosowywać swój profil kształcenia do zapotrzebowania rynku pracy, a ten - według najnowszych badań - dla inżynierów jest wciąż otwarty.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl