Spotkania z Politechniką Lubelską …

29 Styczeń 2016
 W dniu 28 stycznia 2016 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej. Spotkanie to, było doskonałym źródłem informacji dla przyszłych studentów. Stanowią również okazję do promocji uczelni wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, która w okresie okołomaturalnym podejmuje decyzję o wyborze studiów.


Po zapoznaniu z ofertą edukacyjną Wydziału przeprowadzano dwa wykłady dla maturzystów o profilu technik pojazdów samochodowych oraz klasy informatycznej tematycznie związanych z treściami nauczania w Wydziale Mechanicznym.

   W prezentacjach brali udział mgr inż. Łukasz Sobaszek /absolwent naszej szkoły/ i dr inż. Jakub Szabelski. Tematem wykładu była prezentacja technik skanowania i druku 3D.

   Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do prezentacji potencjału, jakim dysponuje Wydział Mechaniczny PL. Spotkanie było też skutecznym sposobem na przekazanie informacji na temat kierunków, jakie warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim i europejskim rynku pracy.

 

   Po odbytych prezentacjach odbyły się wspólne rozmowy Pana wicedyrektora Tomasza Stoczkowskiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Andrzeja Pietrzaka i pedagoga szkolnego Pana Janusza Sagana z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej. Była to kontynuacja wcześniej prowadzonych rozmów. Uzgodniono dalszą współpracę między Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Lubelskiej poprzez zapraszanie uczniów na lekcje prowadzone

w Wydziale Mechanicznym lub wycieczki po Wydziale.

 

Po feriach planowane jest podpisanie w tej sprawie listu intencyjnego.Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl