Dzień Otwarty w WSEI w Lublinie …

20 Styczeń 2016

 We wtorek, 19 stycznia 2016 roku uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Dniach Otwartych Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Organizatorami wyjazdu byli koordynatorzy współpracy szkoły z WSEI Pani Jolanta Szpytma i pedagog szkolny Pan Janusz Sagan. W spotkaniu uczestniczyło kilka szkół z województwa lubelskiego. Wzięliśmy udział w specjalistycznych modułach z zakresu psychologii, pedagogiki, pielęgniarstwa i zdrowia publicznego.


Na początku zapoznaliśmy się z pracą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z ulicy Metalurgicznej, wyposażeniem samochodu bojowego i obejrzeliśmy specjalne ubiory strażaków, które są używane podczas akcji ratowniczych. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie „Terroryzm we współczesnym świecie”, który wygłosiła Pani dr Justyna Trubalska . Pan dr Łukasz Wojciechowski przestrzegał nas przed tym  Jak nie zostać ofiarą w sieci  bezpieczeństwo  naszych danych w cyberprzestrzeni . Uczestnicząc w warsztatach „Ratowanie życia powinnością każdego człowieka” doskonaliliśmy swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. „Nie walcz z ludźmi lecz rozwiązuj konflikty – jak się porozumieć mimo różnicy interesów?” to temat prelekcji, którą wygłosił Pan dr Wiesław Poleszak. Na koniec naszej wizyty wzięliśmy udział w wykładzie Pani dr Małgorzaty Sitarczyk Psychologiczne oblicza miłości”. Wykład ten bardzo nam się podobał a zwłaszcza to kiedy była mowa o etapach miłości jakie przeżywa człowiek.

 

   Dzień Otwarty na Wydziale Pedagogiki i Psychologii był bardzo ciekawy i interesujący. Należy zaznaczyć, że to kolejny punkt realizowany w ramach wzajemnej współpracy.

   

   Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego współpracuje z uczelnią patronacką – Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie od ubiegłego roku. Wcześniej wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Informatyzacji i Bezpieczeństwa Transportu WSEI. Celem tego spotkania było poznanie sposobów i metod badań prowadzonych w ramach tego Centrum. Do końca tego roku mamy zaplanowane jeszcze dwie wizyty w WSEI i wykłady jej pracowników naukowych na terenie szkoły.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl