Konkurs o AIDS

09 Grudzień 2015
  Światowy Dzień AIDS obchodzony jest od 1988 roku w dniu 1 grudnia. Ideą tego dnia jest uwrażliwienie całej społeczności na problem ludzi chorych na AIDS oraz nosicieli wirusa HIV. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego dnia. Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze o tej tematyce, wykonana została gazetka ścienna a w dniu 08.12.2015 r. został zorganizowany szkolny konkurs. Skierowany był on do młodzieży klas pierwszych oraz innych uczniów zainteresowanych tą tematyką. 


Celem konkursu było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową, kształtowanie postaw asertywnego i odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach niosących zagrożenie oraz aktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki HIV i AIDS.
   W konkursie wzięło udział 14 uczniówz klasy I Tps. Uczniowie mieli okazje wykazać się wiedzą odpowiadając na 18 pytań dotyczących podstawowych zagadnień nt. HIV i AIDS, dróg zakażenia, przeciwdziałania zakażeniom oraz sposobom pomocy osobom chorym. Maksymalnie można było uzyskać 49 punktów.
 
Spośród uczniów biorących udział w konkursie jury wyłoniło 3 zwycięzców:
 
  • I miejsce Piotr Walczak – 44 pkt.
  • II miejsce Jakub Dębski – 38 pkt.
  • III miejsce Łukasz Fijołek – 37 pkt.
 
Serdecznie gratulujemy młodzieży za to, że wyniki konkursu kształtowały się na wysokim poziomie. Dziękujemy Komisji Konkursowej za pomoc i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu a wszystkim uczestnikom za wzięcie udziałuw konkursie. Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy i nagrody na najbliższym apelu szkolnym.
Koordynatorami konkursu byli: Rada Samorządu Uczniowskiego, pielęgniarka dyplomowana Pani Beata Rozdzialik i pedagog szkolny Pan Janusz Sagan.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl