Kolejna akcja Honorowego Dawcy Krwi

02 Grudzień 2015
 W dniu 01.12.2015 r. odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa w „Hubalu”. Podczas akcji krwiodawstwa do oddania krwi zgłosiło się 40 osób /uczniowie, uczennice, nauczyciele i absolwenci/, z czego 37 oddało 16 litrów 650 ml pełnej krwi. Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa i kolejny sukces. Systematyczne akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się w naszej szkole od kilku lat.

Głównym celem tak zorganizowanego działania jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Staramy uświadomić wszystkim, że oddawanie krwi jest bezpieczne, bezbolesne, a każdy z nas w prosty sposób może przyczynić się do ratowania ludzkiego życia. Informujemy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie, aby uczulić każdego człowieka, że i on także może kiedyś potrzebować drogocennego płynu.
   Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu.
   I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca!
    Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie, nauczyciele i absolwenci. Tradycyjnie akcję przeprowadziła ekipa wyjazdowa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
Koordynatorem akcji krwiodawstwa w naszej szkole jest pedagog szkolny pan Janusz Sagan.
   Krwiodawcy będą odpoczywaćteraz przed kolejną akcją, która odbędzie się już 15-go marca przyszłego roku ….. 2016.


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl