Z wizytą w WSEI w Lublinie …

30 Październik 2015
  W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Dzięki niej w dniu 29.10.2015 r. grupa 20 uczniów naszej szkoły ,wraz z nauczycielami: Markiem Fijołkiem i Januszem Saganem, udała się do Centrum Informatyzacji i Bezpieczeństwa Transportu WSEI. Celem spotkania było poznanie sposobów i metod badań prowadzonych w ramach tego Centrum.


Pracowaliśmy w trzech grupach. W czasie pięciogodzinnego pobytu w laboratoriach przeszliśmy badania aparatem Piórkowskiego, aparatem krzyżowym, miernikiem czasu reakcji i tablicami Poppelrentera. Zostaliśmy poddani testom psychologicznym: EPQ-R, MSEI, COPE i RAVEN. Dodatkowo przeprowadziliśmy Wiedeński system testów -PP tzw. spostrzeganie peryferyjne.

   Jednak największe zainteresowanie wśród nas wzbudziły zaprezentowane Eyetrakery /nowoczesne metody badania zachowań wzrokowych/. W czasie tego badania można było przekonać się  na co odbiorca zwraca uwagę, na czym zatrzymuje wzrok, co zapamiętuje oglądając zdjęcia czegoś, kogoś czy też reklamy. Następnie oglądaliśmy mapy cieplnej fiksacji wzroku, co było bardzo interesujące. Na zakończenie zainteresowani mieli okazję obejrzeć najnowszy nabytek WSEI w Lublinie – frezarkę numeryczną. Jej pracę i możliwości będziemy mieli okazję zobaczyć już na wiosnę przyszłego roku, gdy prace instalacyjne zakończą się.

   Miły i sympatyczny pobyt w WSEI szybko dobiegł końca. Szczególne podziękowania za stworzoną serdeczną atmosferę kierujemy do p. dr Moniki Baryła-Matejczuk, p .dr. Wiesława Poleszaka i p. dr. Grzegorza Kata oraz dla Kasi, Moniki, Marty, Gosi, Martyny, Sylwi, Mileny, Wojtka i Kamila. Wszystkich zapraszamy na rewizytę, celem omówienia wyników badań - już w grudniu …  

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl