Ocalić od zapomnienia …

29 Październik 2015
  Dzień 1 listopada – to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Spotykamy się wtedy przy mogiłach, by w skupieniu powspominać i zapalić symboliczny znicz. W każdym mieście są takie groby, przy których dawno nikt się nawet nie zatrzymał, zapomniane, przysypane stertą liści.

W czwartek  28 października 2015 roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klasy IV Tps /Damian Babiarz, Rafał Boryga i Piotr Pastucha/ wraz z wychowawcą /Janusz Sagan/, postanowili oczyścić stary grobowiec rodziny Kowerskich. Inicjatywa podyktowana była faktem iż nie wszystkie groby w tym dniu są piękne i mieniące się od świateł zniczy, czyste  i zadbane. Uczniowie  wycięli chwasty  i dzikie krzewy, zgrabili liście i uporządkowali obejście prawie zapomnianego grobowca. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się ktoś, kto zabezpieczy grobowiec przed dalszą dewastacją.

Naszej akcji towarzyszył nastrój zadumy i refleksji. Uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że pamięć ludzka jest krótka, wielu ludzi odchodzi w niepamięć, warto więc czasem się zatrzymać w ciągłym biegu życia by poświęcić trochę więcej czasu osobom nam najbliższym.

Zatrzymajmy się na chwilę i zapalmy znicze na grobach tych, którzy odeszli.

Pamiętajmy o tych, o których już nikt nie pamięta.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl