Otwieramy serca ...

15 Październik 2015

  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (World Mental Health Day) obchodzony jest od 1992 r., kiedy to Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego postanowiła zwrócić uwagę na problematykę zdrowia psychicznego.


Tegoroczne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego, w dniu 13 października 2015 r.  zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie, odbyły się pod hasłem „Otwieramy serca”. W obchodach uczestniczyła delegacja uczniów z naszej szkoły – uczniowie klasy II Tps wraz z pedagogiem szkolnym p. Januszem Saganem. W trakcie spotkania integracyjnego zostały przekazane informacje nt. chorób psychicznych, jedna z podopiecznych podzieliła się swoim doświadczeniem życiowym oraz odbyły się występy artystyczne dzieci z okolicznych szkół, jak i podopiecznych ŚDS-u w Bychawie.

    Celami programu World Mental Health Day są: promocja zdrowia psychicznego, zapobieganie zaburzeniom psychicznym, poprawa funkcjonowania osób z problemami zdrowia psychicznego oraz ich bliskich, a także zapewnienie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej, w tym rozwijanie opieki środowiskowej, czyli usług w pobliżu miejsca zamieszkania i poza dużymi szpitalami. Jego wdrożenie wymaga zaangażowania wszystkich organów władzy publicznej i ich współpracy z podmiotami niepublicznymi.

     

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl