Ghassen i Marco w "Hubalu"

11 Październik 2015

  W dniach od 05.10 do 09.10 nasza szkoła gościła dwóch studentów z Włoch i z Tunezji, biorących udział w programie Next Step realizowanym we współpracy z międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Marco Aulino jest 21 - letnim studentem Administracji w Catani na Sycylii. Lubi słuchać muzyki, gra w tenisa, piłkę nożną i siatkówkę. Ghassen Chabchoub to 22 - letni Tunezyjczyk ze Sfax w Tunezji studiuje Zarządzanie i Finanse. Jego hobby to komponowanie muzyki.


Program Next Step jest międzynarodowym programem wolontariatu dla młodych osób, które chcą się rozwijać, poznawać kulturę innych państw oraz pragną podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest to połączenie warsztatów kulturowych z profesjonalnymi warsztatami na temat planowania i kreowania własnej przyszłości przez młodych ludzi. To pierwsza edycja projektu skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie województwa lubelskiego.

Tradycją spotkań ze studentami AIESEC w naszej szkole stało się rozwijanie tolerancji wśród młodzieży wobec innych kultur, poszerzanie horyzontów, otwarcie na świat, pogłębianie wiedzy na temat kultury i obyczajów panujących w krajach, z których pochodzą nasi goście. Od tego Marco i Ghasse zaczęli spotkania z naszymi uczniami. Ze szczególną uwagą młodzież słuchała jak Marco opowiadał o swoim kraju. Być może ze względu na perspektywę wyjazdu na staż do Włoch.

W tej edycji projektu wolontariusze na czas warsztatów stali się coachami, pomagającymi młodzieży w szukaniu sposobów na podejmowanie ważnych decyzji, które będą rzutować na ich życie zawodowe. Przedstawili prezentacje: "Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej" oraz "Jak rozkręcić własną firmę". Podczas warsztatów młodzież uczyła się pisać CV oraz inne dokumenty aplikacyjne w języku angielskim. Tworzyli wizję siebie za rok, trzy lata oraz pięć lat, ćwiczyli autoprezentację i wystąpienia publiczne, prowadzili symulowaną rozmowę kwalifikacyjną.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim dzięki temu, uczniowie naszej szkoły mogli ćwiczyć swoje kompetencje językowe pod kątem mówienia i słuchania. Spotkania ze studentami były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Początkowo onieśmieleni uczniowie z każdym dniem coraz lepiej radzili sobie z komunikacją.

Galeria zdjęć ....

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl