Danie dla Mola

29 Wrzesień 2015
 ,,Prowincja może być miejscem magicznym, pełnym wydarzeń i emocji, w którym po prostu chce się żyć, a nie tylko gniazdem ludzi o małomiasteczkowych poglądach ciekawskich i skupionych bardziej na życiu innych niż swoim. Miejscem, w którym tętni normalne życie, zgodnie z przemianami tego świata, pokornie poddanym porom roku, biegnącym czasem może trochę wolniej, spokojniej, bez korków na ulicach i laptopów na kawiarnianych stolikach… Nad którym świecą te same gwiazdy, to samo słońce, rozkwitają te same kwiaty, brodzą w błękicie te same chmury…”
Katarzyna Enerlich - ,,Prowincja pełna gwiazd”


W piątek 25 września 2015 roku w restauracji „U Saszy” nad Zalewem Podzamcze odbyła się XVIII edycja ,,Dania dla Mola - prowincja pełna smaków’’, w której wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Przygotowane przez nas „Hubalowe ciasteczka”(amoniaczki i pierniczki) wszystkim przypomniały smaki dzieciństwa. Gościem honorowym tego literacko-kulinarnego spotkania była pisarka, dziennikarka, blogerka – Katarzyna Enerlich (autorka m.in. serii książek ,,Prowincja pełna smaków”, ,,Czas w dom zaklęty” , „Czarodziejka Jezior” ). Pani Kasia okazała się osobą ciepłą, sympatyczną, zaczarowała nas swoją wiedzą, umiejętnościami kulinarnymi oraz energią i stanowczością godną współczesnej emancypantki.


 Polecamy wszystkim książki pani Kasi (jedną z dedykacją autorki otrzymaliśmy w prezencie - jest w naszej szkolnej bibliotece). Zachęcamy do przeczytania ,,Prowincji pełnej marzeń”, aby poznać uroki polskiej prowincji.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl