Maturzyści na pielgrzymim szlaku …

28 Wrzesień 2015
 Trwa pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Każdego dnia o pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór na przyszłość proszą setki albo i tysiące młodych. Wspólna modlitwa uczniów klas maturalnych to już od dawna polski „święty zwyczaj”. Tegoroczne XXXI pielgrzymowanie maturzystów Archidiecezji Lubelskiej przebiega pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.

Maturzyści z klasy IV Tps i IV Tiuf pielgrzymowali na Jasną Górę w dniu 26 września 2015 r. aby u tronu Matki Bożej prosić o potrzebne łaski a zwłaszcza o tę najistotniejszą w obecnej chwili, czyli o dobre zdanie matury. Po dotarciu na miejsce uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

   Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przewodniczył jej metropolita lubelski, ks. arcybiskup Stanisław Budzik. Msza święta zakończyła się aktem zawierzania maturzystów Matce Bożej.

   Dla uczniów była to doskonała okazja, aby pomodlić się o pomyślne wyniki egzaminów maturalnych i podejmowanie właściwych decyzji dotyczących przyszłości. Pielgrzymka obok intencji błagalnych, z jakimi przybyli do Pani Jasnogórskiej, była również podziękowaniem za lata spędzone w szkole ponadgimnazjalnej. Wspólna pielgrzymka na Jasną Górę to nie tylko możliwość wspólnego wyjazdu z klasą, ale być może, przede wszystkim świadectwo wiary dawane sobie nawzajem.

   Pielgrzymami opiekowała się katechetka pani Anna Pikul oraz wychowawcy klas maturalnych panowie: Janusz Sagan i Tomasz Stoczkowski.

 Teraz tylko miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta przez cztery lata nauki poparta błogosławieństwem Bożym i wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej przyniesie oczekiwane rezultaty na maturze i w życiu.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl