Targi Motor Show 2015 – Poznań

13 Kwiecień 2015

  W Poznaniu w dniach 10-12 kwietnia 2015 roku odbyły się targi Motor Show 2015. Te dni, już od kilku lat fani motoryzacji obowiązkowo rezerwują sobie w kalendarzach. Nie inaczej było również w naszym przypadku, gdyż wśród zwiedzających była dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Andrzejem Pietrzakiem i Januszem Saganem. Uczniowie to uczestnicy projektu „Szkoły dobrych umiejętności”, biorący udział w zajęciach specjalistycznych – szkolne pracownie diagnostyczne.

   Motor Show to połączenie czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego i truck oraz wiele atrakcji towarzyszących, każdemu z nich.

Salon Samochodowy

   Od lat cieszy się największym powodzeniem wśród zwiedzających. W tym roku obfitował w wiele nowości, które do Poznania przyjechały prosto z Genewy. Kilkadziesiąt samochodowych premier, w tym koncepty zachwycały dziesiątki tysięcy miłośników czterech kółek. Sukces salonu, to przede wszystkim obecność liderów światowych marek i ich zaangażowanie w przygotowanie niebagatelnych ekspozycji. Tu miały miejsce polskie premiery, takich marek jak: Audi, Volkswagen, Porsche, Skoda, Seat, Mercedes, Jaguar, Land Rover, DS, Hyundai, Toyota, KIA,  Nissan, Rolls-Royce, Maserati, BMW, Aixam, Renault, Chatenet.

 

Salon Motocyklowy

   Prezentował się niezwykle imponująco, a to za sprawą takich wystawców, jak Harley-Davidson, BMW, Romet, Piaggio, Vespa, Gilera, ASP Group, Triumph, Modeka, KTM, Yamacha, Kawasami, Lidor, Kaliński, Quady Śrem, Parts Europe czy Junak.

 IV edycja Salonu Caravaningowego

   Na mapie Motor Show pojawił się w 2012 roku i z każdą edycją rośnie w siłę. Tegoroczny salon, który zajął cały pawilon numer 3, to kilkudziesięciu czołowych wystawców, takich jak między innymi: 2N Everpol, AllcampDomic, Balcamp, Benimar, Camp Rent, Caravans Mika, Cargo, Dometic Poland, Ebac, Elcamp, Klaja-Bracia Świat Caravaningu, MTM, Multiface, Polkamper, FHU Rybczyńscy, S-Camp, Centrum Campingowe Smolicz oraz Grupa Wadowscy i Waldi. Po raz kolejny towarzyszył mu Zlot Caravaningowy, w formie żywego miasteczka karawaningowego, który zgromadził dziesiątki entuzjastów domu na kółkach.

 

Wydarzenia towarzyszące

   Poza bogatą ekspozycją czołowych liderów branży motoryzacyjnej, Motor Show to także liczne wydarzenia, pokazy i spotkania. Tegoroczna edycja rozpieszczała zwiedzających oferując im moc niezapomnianych, nierzadko ekstremalnych atrakcji. Każdy salon przygotował coś specjalnego, tak by zadowolić każdego uczestnika targów.

 

W między czasie zwiedziliśmy również kompleks rekreacyjny Malta Poznań oraz Stare Miasto.

 

   Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja targów zaciekawiła wszystkich bogatą ofertą premierowych modeli samochodów, motocykli i kamperów. Zaskoczyła licznymi nowościami produktowymi z zakresu akcesoriów i usług. Zaspokoiła również ciekawość pasjonatów mocnych wrażeń emocjonującymi pokazami oraz zadowoliła miłośników motoryzacji dostarczając im niezapomnianych doznań.

   Cieszymy się, że spędzone na targach Motor Show chwile dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń i już dziś myślimy o kolejnej edycji w 2016 roku

Galeria zdjęć - część pierwsza ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl