Gminne eliminacje OTWP …

05 Marzec 2015
 Ponad 50 uczniów stanęło do rywalizacji w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Po zaciętym boju, w eliminacjach powiatowych Gminę i Miasto Bychawa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentował będzie – Arkadiusz Paluch – uczeń klasy I Tps.

W dniu 03.03.2015 r. w Sali konferencyjnej UM w Bychawie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", którego organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Bychawie. Uczestniczyły w nim reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Bychawa. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

   Uczniowie, uczestniczący w kategorii szkół średnich, otrzymali do rozwiązania test składający się z 42 pytań. Tutaj musieli wykazać się wiedzą z zakresu pożarnictwa. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: asp. sztab. Sławomir Rolek – przewodniczący komisji, asp. sztab. Bogdan Tylus – Komendant Gminny Związku OSP RP w Bychawie i Paweł Winiarczyk – sekretarz Zarządu Gminnego Związku OSP RP.

Na podstawie rozwiązanych testów wyłoniono zwycięzców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

      -    I miejsce – Arkadiusz Paluch – 41 pkt.

      -   II miejsce – Dawid Juchna – 40 pkt.

      - III miejsce  Michał Rożek – 39 pkt.

   Należy podkreślić, że zwycięzca tej kategorii, będzie reprezentował Gminę Bychawa w eliminacjach powiatowych, które odbędą pod koniec marca. Następnie, zwycięzcę czekać będą eliminacje wojewódzkie i w końcu ogólnopolskie. Za naszego mistrza trzymamy kciuki i życzymy, aby znalazł się na jak najwyższym podium.

Na zakończenie turnieju burmistrz, Pani Marta Wołoszyn  pogratulowała laureatom oraz wszystkim uczestnikom turnieju, a ich opiekunom złożyła podziękowania za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków. Następnie finaliści nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami.

 

Naszemu zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!!!


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl