Obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją

26 Luty 2015

 W poniedziałek 23 lutego 2015 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie zorganizował w Bychawskim Centrum Kultury Obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Impreza miała charakter edukacyjny i skierowana była przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczennice klasy I TIUF oraz klas II i III TIUF wraz z opiekunami p. Joanną Mendykowską i pedagogiem p. Januszem Saganem wzięli udział w tym spotkaniu. W programie obchodów znalazły się:

·         film pt. „ Depresja! Masz wpływ”,

·         prelekcja pani psycholog o przyczynach i objawach depresji, sposobach radzenia sobie oraz zapobiegania jej nawrotom w przyszłości, a także występy uczestników ŚDS oraz zaproszonych gości.


Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tym spotkaniu, nie tylko jako widzowie,  ale również czynnie włączyła się w obchody tego święta. Uczennice i uczniowie naszej szkoły zaprezentowali walca angielskiego i wiedeńskiego oraz układ tańca współczesnego z tkaninami, dostarczając wielu miłych wrażeń  zgromadzonej publiczności.

Dzięki tej imprezie uczniowie mieli okazję nie tylko poznać bliżej objawy i przyczyny choroby , która dotyka coraz większej  grupy również młodych ludzi, ale również uzyskać informacje o sposobach radzenia sobie, zapobiegania jej i możliwościach otrzymania pomocy.

DEPRESJA – WYLECZYSZ, GDY LECZYSZ.  

Dziękujemy Pani Monice Głazik za udostępnienie zdjęć.

Galeria zdjęć ...     

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl