„Oddajesz krew – darujesz życie”

11 Grudzień 2014
  W ramach tegorocznej akcji „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY” Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, w dniu 09.12.2014 r. już kolejny raz gościł u siebie Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu młodzież, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły kolejny już raz przystąpili do akcji krwiodawstwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w mobilnym punkcie krew oddało 30 osób. Zebrano  13,5 l cennego leku. Trzeba też dodać, że spora część uczniów nie pierwszy raz brała udział w tej akcji. Miłą niespodzianką była dla krwiodawców możliwość udziału w losowaniu. Każdy kto oddał krew mógł wylosować firmowe gadżety ufundowane przez WCKiK SP ZOZ w Lublinie. Wylosować można było min. koszulkę, czapeczkę, kropelkę, plecak, breloczek lub notatnik. Nikt nie odszedł przegrany, wszyscy byli zwycięzcami.

   Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wzrost zapotrzebowania na krew i propagowanie u młodzieży postaw społecznych. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji składamy serdeczne podziękowania ponieważ oddając krew ratujesz życie.

   Krwiodawstwo czyli chęć niesienia pomocy innym, w naszej szkole funkcjonuje już od paru lat i jest siłą napędową do dalszego działania naszej młodzieży i absolwentów.

Niesienie pomocy innym jest dla nich największą nagrodą. Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie i absolwenci.

   Koordynatorem akcji krwiodawstwa w naszej szkole jest pedagog szkolny Pan Janusz Sagan.

 

 

   Drodzy Krwiodawcy, jesteśmy Wam wdzięczni za Wasze poświęcenie. Krwiodawstwo to dla Was satysfakcja, a dla potrzebujących Waszej krwi - szansa i bezcenny dar życia. Dziękujemy !!!

  

A kolejna akcja już 13 marca przyszłego roku ... 2015-go J.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl