Wycieczka dydaktyczna … w VW MP Polkowice

27 Listopad 2014

 W dniach 20.11.2014 – 22.11.2014 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły z klasy I TPS, II TPS i III TPS wraz z opiekunem Panem Andrzejem Pietrzakiem w ramach projektu unijnego Priorytet IX, Działanie 9.2: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego „Szkoły dobrych umiejętności” działanie - pracownie diagnostyczne, wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do fabryki silników Volkswagena w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Jest to jedna z fabryk silników koncernu Volkswagen. Produkuje się tam wysokoprężne jednostki napędowe o najnowocześniejszej konstrukcji.


Uczniowie zobaczyli najnowocześniejsze silniki wysokoprężne / TDI o pojemności 1,9 i 2,0 l z pompowtryskiwaczami, silniki Common Rail o pojemności 1,6 l i 2,0 l które spełniają europejską normę spalin EU 5. Niezbędne do nich główne podzespoły, takie jak bloki silnika, głowice, wały korbowe, wałki rozrządu i korbowody. Pozostałe elementy pochodzą od naszych dostawców. Silniki z Polkowic, wytwarzane są wyłącznie na zamówienie i potrzeby koncernu Volkswagen, trafiają do nowoczesnych montowni pojazdów w Polsce – Volkswagen Poznań a także do m. in.  Niemiec, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Indii, Meksyku, USA  i RPA.

   Wizyta w fabryce była wspaniałą okazją do obejrzenia elementów silnika przed obróbką, po obróbce a przed montażem oraz w trakcie ich montażu oraz zapoznania się ze sposobem kontroli jakości gotowego produktu. Pozwoliła także o wiele szerzej spojrzeć na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz spedycyjno-logistycznych w procesie produkcji silników.

 

Po wizycie w polkowickiej fabryce uczniowie zwiedzili 9-cio tysięczne  miasto Polkowice oraz starówkę w Głogowie.

Galeria zdjęć ...

 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl