Powstała z grobu na Twe władne słowo ...

12 Listopad 2014

    Powstała z grobu na Twe władne słowo

  Polska – wolności narodów chorąży.

  Pierzchnęły straże, a ponad jej głową

  Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży.

 

                                                Alojzy Feliński

   Święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest bardzo uroczyście obchodzone w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, który pielęgnuje tradycje narodowe i przekazuje uczniom wartości patriotyczne. 


W dniu Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w gminne obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości. Swoim występem artystycznym w kościele parafialnym w Bychawie uświetnili obchody tego święta. Następnie poczet sztandarowy i delegacja uczestniczyła w uroczystości składania wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

   Następnie w dniu 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Na początku uczniowie w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali wspólnie hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienie do całej społeczności szkolnej skierował dyrektor szkoły p. Jerzy Sprawka. W swojej mowie dyrektor główny nacisk położył na ważność kultywowania postaw patriotycznych i pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach. Później, miała ona okazję wysłuchać pięknego montażu słowno-muzycznego o trudnej drodze Polaków do wolności. Nie zabrakło pięknych wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych przez młodych artystów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia miłości do własnego kraju.

   Potem dyrektor szkoły złożył serdeczne podziękowania uczniom biorącym udział w akademii i ich opiekunom. Uroczystość tą przygotowali uczniowie Bartoszek – I  Tps, Justyna Kuna i Konrad Małek – IV Tim, Przemysław Zdybel i Adrian Szwałek – IV Tps oraz Damian Babiarz, Konrad Cieśla, Dawid Juchna, Przemysław Kamiński, Piotr Pastucha i Przemysław Zyguła – III Tps pod opieką p. Andrzeja Pietrzaka i Janusza Sagana wychowawcy klasy III Tps.

   W dzisiejszej rzeczywistości dotrzeć do młodzieży z hasłami ojczyzna, wolność i patriotyzm jest niełatwo. W związku z tym wspaniałą kontynuacją obchodów Święta Niepodległości jest organizacja międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs organizowany jest od pięciu lat dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się on w dniu 14 listopada 2014 r.

   Dzięki tak wspaniałym inicjatywom można mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej młodych uczestników obchodów, którzy świętować będą z potrzeby serca.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl