Sportowy Okrągły Stół

31 Październik 2014
   29.10.2014r o godzinie 10.30, w sali informatycznej, odbył się Sportowy Okrągły Stół - debata poświęcona udoskonaleniu zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Wzięło w niej udział 41 uczniów .

Debatę prowadziła koordynator projektu pani Joanna Mendykowska, wspólnie z panią Katarzyną Maciejczyk nauczycielką wychowania fizycznego. W debacie uczestniczył pan dyrektor Jerzy Sprawka, pan Robert Jarzyna- informatyk zajmujący się prowadzeniem bloga; pedagog - Janusz Sagan oraz  pan Robert Skoczylas - informatyk,  który nagrywał przebieg debaty. Zdjęcia wykonywał uczeń Patryk Binduga.


Podczas debaty uczniowie pracowali w grupach, a następnie prezentowali na forum swoje opinie na temat wychowania fizycznego w naszej szkole, przedstawiali propozycje zmian i uatrakcyjnienia zajęć. Debata przyjęła formę dyskusji, w której zabierali głos uczniowie, pan dyrektor oraz nauczyciele. Propozycje zmian:

  • Wprowadzić piłkę nożną dla dziewcząt i chłopców

·         Zakupić piłki i sprzęt sportowy

·         Zakupić sprzęt do siłowni

·         Większy wybór gier drużynowych – urozmaicenie zajęć

·         Wprowadzić zajęcia pozalekcyjne na siłowni

Niestety realizacja wniosków  związanych z zakupem sprzętu sportowego i do siłowni oraz poprawą bazy sportowej ( boiska, stadion la itp.) będzie trudna,  bo nie zależy tylko od nas, ale w największym stopniu od organu prowadzącego i możliwości finansowych szkoły. Biorąc pod uwagę opinie całej społeczności szkolnej i  uczniów uczestniczących w debacie, w dalszej pracy w ramach programu WF z Klasą,  będziemy  dążyć przede wszystkim do  zróżnicowania i urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego.

Wspólnie z uczniami, rodzicami i dyrekcją szkoły , mam nadzieję, że poczynimy  starania, aby poprawić  bazę sportową.

Zadanie do wyboru realizowane w tym semestrze  to   wf dziewczyn.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do debaty i udział w niej,  za cenne opinie uczniów, te przychylne i krytyczne, za  pomysły na zmiany  w wychowaniu fizycznym w naszej szkole.

Liczymy na zrozumienie i wsparcie rodziców i dyrekcji szkoły, cierpliwość i zaangażowanie uczniów i nauczycieli wf, a wtedy nasze wspólne działania przyczynią się do uatrakcyjnienia oferty sportowej szkoły i do większego zainteresowania aktywnością fizyczną całej społeczności szkolnej.

  

Relacja z debaty na blogu naszej szkoły http://blogiceo.nq.pl/hubal/

Koordynator programu

 Joanna Mendykowska

 

 

Galeria zdjęć ... 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl