Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

20 Październik 2014

 W sobotę 18 października 2014 roku uczniowie klas maturalnych : IV Tim i IV TPS uczestniczyli w 30 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona w jasnogórskiej bazylice.


Maturzystów powitano słowami: „Przybywacie na Jasną Górę, aby tu szukać światła i jasności, jaką drogę wybrać, bo powoli dobiega końca wasza szkoła średnia i trzeba dokonać wyboru, trzeba wybrać, tylko nie wolno się pomylić, bo wtedy przegrywa się życie. Jasnogórską Panią i Królową proście, aby pomogła wam dokonać właściwego wyboru. Każda droga będzie dobra, jeśli będzie to droga Bożych przykazań, jeśli będzie to droga zapierania się samego siebie, jeśli będzie to droga naśladowania Chrystusa i Jego Matkę. Kto wybiera taką drogę, wybiera rzeczywiście życie, błogosławieństwo i szczęście”.

 Młodzież wzięła udział w różańcu oraz drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymami opiekowała się katechetka pani Anna Pikul, oraz wychowawczynie klas maturalnych panie: Agnieszka Siek i Urszula Wilkołazka.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl