Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 Kwiecień 2014

Witaj, majowa jutrzenko
świeć naszej polskiej krainie
uczcimy ciebie piosenką
która w całej Polsce słynie.

3 Maja - cóż to za data? Dlaczego czcimy 3 Maja? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy II Tps prezentując uroczysty apel w dniu 29.04.2014 roku. W tym roku mija  223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie, wraz z panami Januszem Saganem i Andrzejem Pietrzakiem, przygotowali program słowno – muzyczny „Niech każdy miłość własną – kraju miłości poświęci!"..


Na tle dekoracji akcentującej nasze symbole narodowe przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno – muzyczny składał się z wierszy, prezentacji multimedialnych i pieśni patriotycznych takich jak: „Pieśń konfederatów", „Witaj majowa jutrzenko", „Jest taki kraj". Była to bardzo ciekawa lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem. Uzupełnieniem tego, jest wykonana wystawka i gazetka ścienna poświęcona majowej rocznicy.

 

   Każdy z nas rodzi się w jakieś Ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją Ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia: radosne i bolesne.

   Obecnie mamy daną i zadaną wolność ale czy na zawsze?

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl