Targi Motor Show Poznań 2014 …

02 Kwiecień 2014
   W Poznaniu w dniach 27-30 marca 2014 roku odbyły się targi Motor Show 2014 – największe polskie targi motoryzacyjne. Wśród zwiedzających byli uczniowie klasy II Tps /wraz z koordynatorem p. Andrzejem Pietrzakiem/ – uczestnicy projektu „Szkoły dobrych umiejętności”, biorący udział w zajęciach specjalistycznych – szkolne pracownie diagnostyczne.

Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w tej części Europy. Co roku, tysiące zwiedzających podziwia stoiska pełne najpiękniejszych, najciekawszych i najnowszych modeli samochodów, motocykli, camperów oraz sprzętu lotniczego.
   Na zwiedzających czekały najnowsze premiery, najciekawsze modele, liczne konkursy oraz gwarancja dobrej zabawy. Fani motoryzacji mogli obejrzeć nie tylko samochody i motocykle. Miłośników ciekawych podróży z pewnością zainteresowała wystawa camperów. Z kolei pasjonaci latania zaproszeni byli do obejrzenia wystawy samolotów i szybowców. Bez wątpienia, na Motor Show 2014 każdy znalazł coś dla siebie!

   Podobnie jak w latach ubiegłych Poznań jest miejscem licznych premier - w tym roku polski debiut na Motor Show miało aż 55 nowych modeli pojazdów. W widowiskowej scenerii zobaczyć można było po raz pierwszy w kraju, nie tylko samochody luksusowe (np. porsche macan, infiniti Q50 i mercedes S coupé), ale też nowe wersje popularnych aut (np. vokswagen golf sportsvan, hyundai elentra). Wiele nowości znaleźli dla siebie także fani motocykli.

 

   Poza targami zwiedziliśmy INEA Stadion w Poznaniu. W 2012 roku był on areną rozgrywek piłkarskich Mistrzostw Europy, rozegrane na nim zostały 3 mecze fazy grupowej. Począwszy od 14 czerwca 2013 roku stadion nosi nazwę INEA Stadion, za sprawą sponsora - lokalnego operatora telekomunikacyjnego INEA.

 

   Ponadto w sobotę udaliśmy się do Lichenia, gdzie od połowy XIX w. znajdujące się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Obecnie jedno z większych sanktuariów maryjnych w Polsce (rocznie ok. 1,5 mln pielgrzymów i turystów), prowadzone przez księży marianów, przybyłych do tutejszej parafii w 1949 roku.

W wolnych chwilach zwiedzaliśmy Stare Miasto w Poznaniu.  Chwile spędzone na targach na pewno zostaną nam na długo w pamięci. Mamy nadzieję, że za rok znowu odwiedzimy Targi Motor Show Poznań 2015 …

Galerie zdjęć:
- Licheń ...
- Stare Miasto w Poznaniu ...
- Stadion Lecha ...
- Targi motoryzacyjne ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl