Olimpiada Techniki Samochodowej

26 Marzec 2014
 22 marca 2014 r. w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się II etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Damian Babiarz i Rafał Boryga z II Tps oraz Patryk Sprawka z III Tps. Uczniowie zostali przygotowani do Olimpiady pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Andrzeja Pietrzaka.

Przedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

 Kryterium oceny wyników stanowiło rozwiązanie zadań w ciągu 45 minut przez:

− wybranie jednej (właściwej) z czterech odpowiedzi zamieszczonych w zadaniu testowym,

− prawidłowe rozwiązanie zadania obliczeniowego.
Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany. Maksymalna liczba punktów za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań wynosiła 80. Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich 466 oddanych kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do III etapu zakwalifikowano 10 najlepszych uczniów. Niestety wśród laureatów nie ma naszych kolegów. Następna okazja do sprawdzenia swoich wiadomości nadarzy się już za rok. Wierzymy, że wtedy wyniki będą lepsze.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl