Młodzież zapobiega pożarom

03 Marzec 2014
 Patronem strażaków jest? Przyczyną zatruć w czasie pożaru najczęściej jest? Państwowa Straż Pożarna została utworzona? Związek Ochotniczych Straży Pożarnych działa na podstawie? – z tymi i innymi pytaniami zmagali się uczestnicy szkolnych eliminacji XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbyły się w dniu 28.02.2014 roku. Z wiedzy pożarniczej sprawdziło się 35 uczniów. Turniej został przeprowadzony w formie testu.

Pytania testowe przygotowali p. Marcin Kryk – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i p. Janusz Sagan pedagog szkolny. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy konkursu zostali zapoznani z regulaminem i sposobem punktacji podczas obliczania wyników testów. Następnie po rozdaniu pytań testowych uczniowie przystąpili do pracy. Po zakończeniu i sprawdzeniu testów przez komisję wyłoniono  zwycięzców szkolnych eliminacji.  Do eliminacji gminnych jury zakwalifikowało następujących uczestników:

 

Lp.

 

Nazwisko i imię ucznia

 

Klasa

 

Ilość punktów

 

Uwagi

 

 

  1.

Zdybel Przemysław

III Tps

35

 

 

  2.

Mrozek Paweł

III Tps

32

 

 

  3.

Juchna Dawid

II Tps

30

 

 

  4.

Skiba Krystian

III Tps

29

 

 

  5.

Noga Jacek

III Tps

29

 

 

  5.

Flak Arkadiusz

III Tps

28

 

 

  6.

Rubaj Grzegorz

II Tps

28

 

 

  7.

Szewczyk Przemysław

II Tps

27

 

 

  8.

Pizoń Adrian

III Tim

27

 

 

  9.

Walczak Marek

II Tiuf

27

 

 

10.

Zaręba Paweł

II Tiuf

27

 

 

11.

Omiotek Sebastian

II Tps

26

 

 

12.

Bartoszek Dominik

II Tps

26

 

 

Najlepsi / miejsca I –III / zostaną nagrodzeni dyplomami i upominkami rzeczowymi.  Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe na najbliższym apelu szkolnym. GRATULACJE !!!

   Dnia 07 marca 2013 r. (piątek) o godz. 9:00 odbędą się eliminacje gminne OTWP w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bychawa. Będziemy trzymać za nich kciuki.

   Kto wie, może wśród Naszej młodzieży znajduje się osoba, której zasób wiedzy pozwoli wziąć udział w eliminacjach powiatowych a następnie  wojewódzkich, a nawet zatriumfować na szczeblu ogólnopolskim. Wszyscy trzymamy za Nich kciuki i jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtujący umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl