Wigilia w II Tps

18 Grudzień 2013
  Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, czas przebaczenia i pojednania. Postanowiliśmy włączyć się w tradycję łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń nawzajem, jak również wspólnego przeżywania wigilii klasowej w gronie bliskich osób z klasy i nauczycieli.

Ten szczególny dzień17.12.2013 roku, w którym przygotowaliśmy Klasową Wigilię na długo zapisze się w naszej pamięci. Pięknie przybrany stół, zapach świątecznej jodełki, palące się świece - podsycały ciepło naszego „klasowego ogniska”. Po przygotowaniu stołu, jedzenia oraz wszelkich potrzebnych do wieczerzy rzeczy wszyscy zasiedli do stołu.

Na początku wigilii została odśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy”a następnie nasz gospodarz Piotr Pastucha odczytał fragment Biblii, mówiący o narodzinach Chrystusa, po czym wszyscy  łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie szczere, prosto z serca płynące życzenia.

Po tych tradycyjnych zwyczajach przyszedł czas na ucztę. Zasiedliśmy do syto zastawionego i pięknie udekorowanego stołuna którym były śledzie, ryba, strucla makowa, mandarynki i napoje. Nie zabrakło również czerwonego barszczyku z uszkami i krokiecików z kapustą.

Każdej z tych czynności towarzyszyła ciepła, rodzinna i świąteczna atmosfera. Wszyscy miło i w zgodzie spędzili ten czas.

Spędzamy ze sobą dużo czasu. Znamy swoje upodobania, zalety i wady. Razem z wychowawcą  Januszem Saganem tworzymy jedną, wielką, klasową rodzinę. Staramy się wspólnie rozwiązywać różne problemy, cieszyć się z sukcesów naszych kolegów i koleżanek, być dla siebie oparciem w trudnych chwilach, pomagać sobie zwalczać różne ludzkie słabości.

Otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń nie tylko od naszych klasowych przyjaciół, ale też od naszych Nauczycieli i Dyrekcji.

Wierzymy, że spełnią się wszystkie!

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl