Profilatyka a TY

17 Wrzesień 2013
 

W dniu 13 września 2013 r. w sali konferencyjnej Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Konferencja „Profilaktyka a Ty” pt. „Pokonać Smoka.” Ideą konferencji było promowanie mody na życie bez uzależnień wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz skierowana była do wszystkich osób, którym bliska jest idea twórczej profilaktyki.

   Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów – Justyna Kuna, Konrad Małek i Przemysław Zdybel wraz z pedagogiem szkolnym p. Januszem Saganem.


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na terenie „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej plenerową etiudą teatralną „Pokonać Smoka” w wykonaniu uczniów reprezentujących Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Wszystkich uczestników przywitali: insp. Mirosław Sokal I Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.

   Głównym punktem spotkania, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników konferencji, były dwa spektakle edukacyjno – profilaktyczne: „Sekret” wykonany przez młodzież z Bursy Szkolnej Nr 1 w Lublinie i „Krzesło” zaprezentowany przez grupę PaT z Wilkołaza. Oba spektakle wywołały wielki aplauz i ogromne wrażenie wśród publiczności. Uzupełnieniem tego była projekcja filmu „Antidotum” Grupy PaT MDK w Biłgoraju.

   Po każdym przedstawieniu następowała dyskusja z inicjatorem PaT-u panem inspektorem Grzegorzem Jachem z Komendy Głównej Policji. Dyskusja dotyczyła alternatywnych form spędzania wolnego czasu, realizowania się w życiu i odnoszenia sukcesów bez sięgania po wszelkiego rodzaju używki.

Galeria zdjęć...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl