Pomóż dzieciom przetrwać zimę

05.12.2005 15:08:45
W 50 miejscach w Lublinie i w wielu miejscowościach całego kraju prowadzona została w niedzielę uliczna zbiórka darów pod hasłem Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących dzieci już po raz 13 zorganizowało Polskie Radio Lublin wspólnie z miejscowym ośrodkiem TVP.

Chcemy, żeby każde dziecko miało dobre, ciepłe święta i mogło ucieszyć się z prezentu - powiedziała inicjatorka akcji, dziennikarka Polskiego Radia Lublin Ewa Dados.
Również w Bychawie przed siedzibą Banku Spółdzielczego stał samochód z naszej szkoły oznakowany logiem akcji - uśmiechniętym żółtym słoneczkiem z napisem Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Dyżurujący przy nim wolontariusze przyjmowali przynoszone przez ludzi żywność, słodycze, odzież, zabawki, przybory szkolne, środki czystości. W zamian rozdawali nalepki z logo akcji.
Należy w miejscu tym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Mimo swoich własnych trudności potrafili dostrzec, że ktoś inny jest w większej potrzebie i okazali im odrobinę serca. Również gorące podziękowania /tym bardziej, że padał deszcz i było zimno/ należą się naszym wolontariuszom w osobach: Doroty Samol – kl. I LP-ug, Łukasza Wcisło – kl. II TM-4, panów Jerzego Sprawki, Henryka Dysia i Janusza Sagana. Inne sztaby przestraszyły się pogody i skryły się w cieplutkim ,,Grosiku” i delikatesach.
Wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły, przypominamy, że na terenie naszej placówki będziemy kontynuować naszą zbiórkę w dniach 6-7 grudnia 2005 roku. Liczymy na Waszą wielką szczodrość i dar serca.
Od początku akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, nie są natomiast przyjmowane pieniądze. Zebrane dary trafią do dzieci w rodzinach ubogich, niepełnych i wielodzietnych, do domów dziecka, świetlic środowiskowych i innych placówek. Ich rozdysponowaniem zajmą się ośrodki pomocy społecznej.
Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano ponad 200 ton darów. Pomoc otrzymało 18 tys. rodzin i 110 placówek opiekuńczo wychowawczych w całym kraju.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl