„Kropla do kropli, a uzbiera się życie”

24 Czerwiec 2013
 

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi, w dniu 18 czerwca 2013 r. przeprowadziliśmy kolejną, trzecią w tym roku szkolnym akcję honorowego oddawania krwi. Koordynatorem akcji był Pan Janusz Sagan – pedagog szkolny we współpracy z samorządem szkolnym. W akcji uczestniczyło 36 osób.


Po przejściu podstawowych badań kontrolnych, krew oddało 32 osoby. Krwiodawcami byli uczniowie naszej szkoły oraz uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Wśród krwiodawców byli nauczyciele Panowie Robert Jarzyna i Robert Skoczylas. Łącznie oddano w tym dniu 14,400 litra pełnej krwi. Obsługę medyczną akcji jak zwykle zapewniła ekipa wyjazdowa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Warto nadmienić, że dzięki dużemu zainteresowaniu honorowym krwiodawstwem wśród uczniów, akcja została wpisana do harmonogramu akcji organizowanych cyklicznie w naszej szkole.

 Kolejną akcję planujemy 18 września bieżącego roku. Liczymy na pełną mobilizację, bo „Jeśli jesteś chłopem - oddaj krew!”. Oczywiście Panie także serdecznie zapraszamy!

 Wyrażamy uznanie i podziękowanie dla wszystkich w jakikolwiek sposób zaangażowanych, w zorganizowanie trzech akcji pobierania krwi w mijającym roku szkolnym oraz osobom, które zgłosiły się by oddać krew.

 

Dzięki takim inicjatywom Nasza Szkoła staje się prawdziwie humanitarną !!!

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl