Comenius - relacja z pobytu uczniów i nauczycieli we Włoszech

21 Kwiecień 2013

 Dzień pierwszy …

W ramach projektu Comenius „Otworzyć się, aby poznać innych” wraz z nauczycielami, w dniu 14 kwietnia 2013 roku udaliśmy się na ostanie spotkanie projektowe do Włoch. Po szybkim locie liniami Alitalia dotarliśmy na rzymskie lotnisko Fiumicino. Stolica Włoch przywitała nas piękną słoneczną pogodą.  Na lotnisku przywitali nas gospodarze i rodziny nas goszczące. Następnie wszyscy udaliśmy się do rodzin, a nauczyciele do hotelu Villa Rosa w Rzymie.


 Poniedziałek był pierwszym dniem spotkania projektowego. W tym dniu wspólnie zwiedzaliśmy Muzeum Watykańskie, podziwiając jego bogactwo i wielkość dorobku chrześcijaństwa. Nie sposób wymienić wszystkie miejsca, które mieliśmy okazję zobaczyć. Nasz zachwyt szczególnie wzbudziła Kaplica Sykstyńska oraz Bazylika Św. Piotra. Dodatkowe emocje i wzruszenie dostarczyła nam możliwość modlitwy przy grobie naszego Papieża błogosławionego Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć także Castel Sant` Angelo oraz rzekę Tyber. Niektórzy z nas mieszkają nad Morzem Tyrreńskie, więc wolne chwile spędzamy na plaży.

 Drugi dzień….

Drugiego dnia zostaliśmy oficjalnie powitani w szkole w Maccarese. Po krótkiej prezentacji państw, przystąpiliśmy do pracy nad zadaniem, które czekało na nas podczas pobytu we Włoszech. W międzynarodowych grupach tworzyliśmy słownik kulturowy, w którym podany wyraz tłumaczyliśmy na języki danych państw. Po wyczerpującej „burzy mózgów” czekała na nas miła niespodzianka w postaci degustacji kuchni włoskiej. Mieliśmy możliwość spróbowania m. in. makaronów pod różną postacią, różnego rodzaju pizze, risotto, tarty, sałatki, ciasta, wędliny oraz inne specjały, których nazw nie znamy. Na tym zakończyły się oficjalne prace w szkole. Pozostały czas zagospodarowały nam rodziny, u których mieszkamy.

 Szczegółwe relacje z koleinych dni już w krótce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć !!!

Galeria - dzień pierwszy ...

Galeria - dzień drugi ...

Galeria - dzień trzeci ...

Galeria - dzień czwarty ...

Galeria - dzień piąty ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl