Podaruj serce innym

14 Marzec 2013
     W  dniu 14.03.2013 roku zorganizowaliśmy Akcję Pobierania Krwi przeprowadzoną przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Uczniowie mogli oddać krew w budynku szkoły, gdzie zorganizowano mobilny punkt poboru krwi. W warunkach specjalistycznego ambulansu, w godzinach od 9:00 do 13:00 można było bezpiecznie podzielić się tym co drugiemu człowiekowi warunkuje niejednokrotnie "drugie życie". Zgodnie z oczekiwaniami od samego rana chętni gromadzili się przed wyznaczonym punktem poboru krwi.


 

I tym razem młodzież pokazała klasę – blisko 50 osób oddało krew!!! Wydarzenie to ujawniło wolę ratowania ludzkiego życia przez uczniów szkoły, którzy licznie i chętnie oddawali swoją krew. Wśród krwiodawców byli nauczyciele - Panowie Robert Jarzyna, Robert Skoczylas i Marcin Kryk, nasi absolwenci, ale dominowali obecni uczniowie.
W sumie oddaliśmy blisko 20 litrów pełnej krwi (450 ml każdy z krwiodawców). Honorowi dawcy zwyczajowo otrzymali po zabiegu zestaw czekolad i sok. Zrobiliśmy piękny prezent dla potrzebujących J. Na szczęście obyło się bez omdleń i strachu, co widać na uśmiechniętych twarzach wszystkich krwiodawców - zapraszamy do galerii.


Za to, że kolejny raz byliście z nami serdecznie DZIĘKUJEMY!!! 


Zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w dniu 19 czerwca 2013 roku.

 

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl